O mne

Som rodák zo Spiša.

Lozenie po horách mám od malička vžite v krvi. Proste vôňa lesa je pre mňa to pravé. Preto i často z mojej tvorby vidíte fotografie z Tatier a Slovenského raja.

Už niekoľko rokov bývam zo svojou manželkou na Zemplíne. Presnejšie povedané na Tokaji, kde je oblasť známa svojím typickým vínom a rozsiahlymi nížinami plné viníc a barackových stromov.

Vďaka zázemiu na hornom aj dolnom východe mi dáva možnosť poznať veľa pekných miest na fotografovanie. Zároveň je mi ľahšie vycestovať za svadbami po celom Východnom Slovensku. Samozrejme viem vycestovať všade, kde ma zavolajú (-: Rád objavujem nové miesta na fotenie a nabúravam  zažitý stereotyp.

Fotografie nie je len moja práca, ale je to predovšetkým môj životný štýl, spôsob ako sa viem vyjadriť a ukázať ostatným ľudom vlastný pohľad. Mám rad ľudí a spoločnosť preto svoju prácu milujem, lebo vďaka nej stretávam mnoho úžasných ľudí.  Svadba, rande, stužková slávnosť sú špeciálne udalosti v našich životoch ktoré vyvolávajú elektrizujúce pocity a vyvolávajú emócie ktoré sa zarývajú hlboko do mysle zotrvajú v nej ešte dlho.

Fotografovanie týchto veľkých udalostí  neznamenajú len pre mňa nejaký obyčajný záznam okamžiku, ale často aj prežívam spoločné emócie ľudí ktorých fotografujem. Hlboko vnímam ich silné pocity, ktoré ľudí sprevádzajú pri týchto významných životných udalostiach.

Radosť, smiech, slzy  či prejavy lásky netreba ich potláčať, nech pokojne prejdú celým telom i dušou. Práve preto rád fotografujem ľudí, pretože sú ako boboniéra, nikdy nevieš  čo ochutnáš.

„záver som si požičal z filmu Forest Gump“